Nichita despre scorul mare al Forţei Civice la Iaşi: MRU e un politician marcant, normal că a fost votat la el acasă
Scorul obţinut de PSD Iaşi la europarlamentare nu-l îngrijorează pe şeful filialei ieşene a social-democraţilor. Ba dimpotrivă. Gheorghe Nichita spune că el nu se bate cu Vasluiul, Neamţul sau Botoşaniul, judeţe în care PSD a trecut de 40 la sută.
„PSD are 35 la sută în municipiu, dar eu am 56 de procente. Sunt mulţumit. Miza mea nu e să mă bat cu judeţele din Moldova. Trebuie ţinut cont că municipiul e jumătate din judeţ şi este un oraş cu opinii diferite”, a spus Nichita.
Cât priveşte scorul Forţei Civice din Iaşi, Nichita recunoaşte că a contat faptul că MRU este ieşean.
„Este un politician marcant şi normal că a fost votat la el acasă. Forţa Civică a fost factorul perturbator pe municipiu”, consideră Nichita.
Ai sa vezi Nichita ce perturbatii vei avea cand se unesc PNL,PDL si Forta Civica. Am inteles ca baietii aia de la FC cu Tomasevschi Dragomir nu se lasa pana nu te vor demite prin referendum si numarul de oameni ce au curaj sa critice este in crestere in Iasi.